Sportovní aktivity v zahraničí

Hlavně pro aktivněji zaměřené turisty bude jedním z nejdůležitějších kritérii při výběru cestovního pojištění možnost se připojistit pro různé sporty a další činnosti, které jsou předurčeny k vyšší rizikovosti.

Co dostaneme v základu

V základu každé pojistky můžeme žít normální občanský život, jinak by to asi nešlo. Při sportování si však už musíme dát velký pozor. Plážový volejbal nebo fotbálek s přáteli problémem nebude, ale například lyžování, sjíždění řeky, surfování nebo potápění už ano. Pokud se vám při provozování takových aktivit něco stane, nemůžete počítat s plněním pojistky.

Druhý stupeň

V trochu nadstandardním balíčku pak většinou najdeme to, co potřebujeme. Lyžování, snowboarding a podobné běžné aktivity, se kterými jsou rizika sice spojena, ale pravděpodobnost vážného úrazu není zase tak velká. Co je přesně obsahem toho kterého balíčku, si musíte zjistit předem u každé pojišťovny, protože se v tomto bodě od sebe velmi liší.

Extrém, ale jak u koho

S nejvyšší formou ochrany při sportovních aktivitách si už můžete hodně vyskakovat, ale pouze u některých pojišťoven. Hezkým příkladem je například Kooperativa, která dovoluje potápění až do hloubky 40m, rafting a podobné poměrně nebezpečné aktivity.

Není to však pravidlem, mnoho pojišťoven vám podobné aktivity nikdy řadovému klientovi nepojistí. Není se co divit, vždyť rizika jsou veliká a zranění s nimi spojená by si vyžádala velkou spoustu peněz, které by pojišťovna musela zaplatit. A pro tu to bude vždy obchod. Na druhou stranu je pravda, že podobný přístup může mít i výchovný podtext, byť pravděpodobně nechtěný. Do adrenalinových sportů a aktivit se tak bezhlavě nepouští každý s tím, že „když se něco stane, pojistka to pokryje“. Lidé musí více přemýšlet, jestli i se svými schopnostmi a zkušenostmi něco takového mohou podnikat s rozumnou mírou rizika.

Posted in Pojištění, Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.