Připojištění vozidel

Je zřejmé, že veškeré potřeby řidičů a majitelů aut se nedají shrnout pod dva tři produkty. Lidé vyžadují variabilitu, svobodu a možnost výběru. Tu jim, kromě jiného, zprostředkovává i výběr různých připojištění k pojištění vozidel. A tak se zde podíváme, jaké máme nejčastěji možnosti, zda a proč je využít.

Úrazové připojištění

Může se vztahovat buď na řidiče, nebo na celou osádku vozu. Jeho nepříjemnou vlastností je, že se využívá až v případě, kdy se stane něco opravdu vážného. Člověk musí mít trvalé následky, nebo nedej bože zemřít, aby mohl peníze z tohoto připojištění čerpat. Řádově jde pak o statisíce korun, které poškozený/pozůstalý získá, což může přijít vhod, hlavně pokud máme více závazků, o které se musíme stůj co stůj postarat, i přes „vlastní mrtvolu“.

Připojištění skel

Také zde najdeme nejčastěji dvě varianty. Buď jde o ochranu skla pouze čelního, nebo všech. Toto pojištění má své opodstatnění, protože rozbité čelní sklo není vůbec žádná rarita. Při ceně originálu s různými UV filtry a podobnými vymoženostmi nám může pár set korun ročně ještě hodně nákladů ušetřit. Pokud investujete do autoskel hodně peněz třeba skrze tónování, tak lze jen a jen doporučit.

Náhradní vozidlo

Může se to stát každému- své vozidlo nemůžeme z určitého důvodu využívat, a přesto potřebujeme někam nutně jet. Pokud máte v pojistce nárok na náhradní vozidlo, problém je ten tam.

Asistenční služby…

…bývají sice už v základní nabídce služeb, ale většinou ne v takové šíři, kterou bychom si přáli. V takové situaci není nic snadnějšího, než si lepší asistenční služby přikoupit.

Připojištění zavazadel

Nejen samotné vozidlo mívá velkou hodnotu. I přepravovaná zavazadla stojí za to občas ochránit. Pokud často převážíte hodnotnější předměty, tak lze vřele doporučit.

Posted in Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.