Povinné ručení

Kdo by tento produkt neznal? Nebudeme tedy sáhodlouze rozebírat, o co jde, ale přejdeme k praktičtějším informacím a radám, které by se mohly hodit.

TIP: Pokud by vás zajímalo, jak se řeší dopravní nehody způsobené nepojištěným vozidlem, podívejte se na náš článek o České kanceláři pojistitelů, kde naleznete vysvětlení i s příkladem.

Zdálo by se, že trh dosáhl na nejlevnější povinné ručení, které je vůbec dosažitelné a pro pojišťovatele stále výdělečné. Oblastí, v níž naopak mají pojišťovny své rezervy, jsou služby, jejich šíře a kvalita. My řidiči (a obecně klienti pojišťoven, bank,…) chceme, abychom se kromě řízení nemuseli o nic dalšího starat. Od oprav tu máme automechaniky, od vyřizování pojistných událostí zase někoho jiného. Jenže donedávna bylo zcela běžné, že administrativní zátěž byla velmi vysoká, i když jsme třeba žádnou škodu nezpůsobili, nebo škoda byla způsobená naopak nám.

To se naštěstí mění. Začínají se prosazovat produkty, které všechny starosti „házejí“ na pojišťovnu. Známe je z reklam, jde o produkty, které nabízí například Česká pojišťovna (Bez povinností) nebo Kooperativa (NA100PRO). Pokud tedy způsobíte nehodu, nebo se naopak stanete poškozeným, budete jednat pouze se svou pojišťovnou, která obstará kontakt s druhou stranou.

Jen na část roku?

Produkt známý z motocyklové sféry se objevuje i u automobilů. Je to zvláštní a pravděpodobně to mnoho lidí nevyužije, ale na druhou stranu, určitě se najde někdo, koho to potěší. Takoví řidiči mohou navštívit například pojišťovnu Generali. Pokud se někdo například necítí na ježdění v zimních měsících, není problém je vyřadit z pojistky, aniž by bylo potřeba odhlašovat vozidlo! Ideální je to i pro osoby, které určité části roku tráví v zahraničí a vůz nechávají zde.

Bonus pro členy rodiny

Pokud máte „doma“ více vozidel, která patří více majitelům, dost možná můžete maximalizovat slevu, která plyne z bonusového systému platného ve všech pojišťovnách působících na našem trhu. Jde o přirozený pokus pojišťoven, které chtějí získat celou rodinu pro sebe. Nabídnou tedy ostatním členům domácnosti stejnou slevu, jakou má její „nejlepší řidič“.

Posted in Pojištění by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.