Pojištění online

Nejenže je pohodlnější a rychlejší, zároveň nám dokáže pojištění online ušetřit stovky i tisíce korun ročně. Co všechno si můžeme přes internet pojistit, jak zaplatíme a proč nakonec ušetříme?

Neomezené možnosti?

Skoro. Je jen málo produktů, které dnes po internetu sjednat nejdou. Velkou internetovou vlnu odstartovalo před několika lety hlavně povinné ručení online, které bylo na svou dobu nevídaně levné. Není se co divit, protože pojištění při sjednání přes internet sama výrazně ušetří za lidskou sílu. srovnání cen vychází o cca 5-15% ve prospěch internetového sjednávání, záleží na konkrétní pojišťovně.

Jsou i produkty, většinou úzce specializované, které přes jednoduché webové formuláře sjednat nejdou. V takové případě nám nezbyde než „postaru“ navštívit pojišťovnu, nebo si domluvit schůzku s agentem.

Obecně však není problém si nechat pojistit vůz, dovolenou i střechu nad hlavou, život i penzi, takže důvody k opuštění pohodlí domova budou mít pouze opravdu nároční nebo specifičtí klienti.

Alternativou, která je ještě levnější, je využití služeb zprostředkovatelů pojistných produktů, kteří kromě samotného sjednání nabízejí i takové služby jako je povinné ručení kalkulačka.

Posted in Pojištění, Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.