Havarijní pojištění

Stejně jako u článku s povinným ručením, ani u tohoto tématu nebudeme sáhodlouze vysvětlovat, k čemu havarijní pojištění slouží. Podívám se spíše na to, co nám která z pojišťoven může nabídnout navíc.

Příjemným „vylepšením“, ke kterému už sahá většina pojišťoven, je aplikace bonusů, které se využívají i pro povinné ručení. Jakým způsobem se však počítá? Základní možnosti jsou dvě. Tou první je převedení bonusu z povinného ručení, takže pokud máte například slevu 50% na PR, pak máte stejně vysokou slevu i na havarijní pojistku. Druhou variantou je samostatné počítání bonusu, například ČSOB dává svým klientům 10% bonusu za rok bez nehody.

Další výhody

Pojišťovny lákají klienty všelijak. Typické jsou například dárky. Kdo by nechtěl dálniční známku na rok „zdarma“? Nebo novou lékárničku, kterou by si každý beztak musel koupit? Reflexní vestu? Nepřeberné množství možností už každá z pojišťoven vyzkoušela a spoustu dalších ještě v budoucnu vyzkouší. Pokud se vám poštěstí a na podobnou akci narazíte, proč toho nevyužít, na druhou stranu nejsou dárky tím, co řidiči chtějí hlavně.

Prioritou pro většinu obyčejných lidí je sleva, následovaná šíří služeb. Fenoménem poslední doby se stává pojištění střetu se zvěří, což je poněkud úzce zaměřený produkt, ale pokud nás nestojí nic navíc, tak se proti němu jen stěží má smysl bránit. A náraz do zvěře není na našem území zas tak neobvyklý, abychom se chytali za hlavy, kdo zase takovou hloupost vymyslel.

I k povinnému ručení lze získat od pojišťovny Slavia produkt nazvaný Kryštof. Jde o pojištění pokut, které před pár lety rozpoutalo poměrně živou diskuzi o morálnosti takové pojistky. Dnes už můžeme říct, že rozhodně nejde o nic převratného, co by piráti silnic využívali ke své ochraně. Na druhou stranu je to příjemné zpestření relativně konzervativního pojišťovacího světa.

Pokud chceme vybrat ten nejlevnější produkt, můžeme využít služeb společností, které nabízejí, že zprostředkují havarijní pojištění srovnání cen. K tomu slouží jednoduché kalkulátory, ale o nich více v samostatném článku o alternativních způsobech sjednání pojistek, který pro vás máme připraven.

Posted in Pojištění, Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.