Cestovní pojištění

Jeden z nejpopulárnějších a nejdůležitějších produktů, které pojišťovny svým klientům prodávají. Je totiž nezbytnou výbavou každé zahraniční cesty, ať jedeme na Slovensko nebo na druhý konec světa. Proč se nevydávat na dovolenou nebo zahraniční služební cestu bez cestovního pojištění, si řekneme záhy. Informace, co tento produkt nabízí, najdete v samostatném článku „Jaké cestovní pojištění si vybrat“.

Nákladná zdravotní péče

Jen si vezměte, kolik stojí lékařská péče v České republice, kolik procent z výplaty každého z nás jde do nenasytného chřtánu lékařského vybavení a platů zdravotnického personálu. Každý zákrok, ať už u praktického lékaře nebo v nemocnici, je velmi nákladný. V zahraničí nejsme chráněni veřejným zdravotním pojištěním, což znamená jediné- nutnost se komerčně pojistit, nebo pak platit až statisícové částky za hospitalizaci, vyšetření, léky, repatriaci,…

V Evropské unii a pár dalších státech můžeme do jisté míry fungovat i s českým zdravotním pojištěním, ale i toto se výrazně nedoporučuje. Důvodem je fakt, že některé zákroky budete muset platit na místě, což pro mnoho z nás není vůbec možné. Proplacení přichází na řadu až v České republice a zařídí ho vaše zdravotní pojišťovna.

Od toho všeho vás ochrání komerční cestovní pojištění online, které přitom za velkou ochranu nevyžaduje horentní sumy. Většinou se jedná o nepodstatnou část nákladů spojených s cestou na dovolenou. Pojišťovny mají připraveny i různé slevy pro rodiny nebo skupiny osob, takže pokud můžete některou z nich využít, dost možná to bude částka opravdu zanedbatelná. V porovnání s riziky spojenými s vycestováním bez něj jde bezesporu o pakatel, který by měl obětovat každý z nás. Speciální formou cestovního pojištění je i to určené k cestám po tuzemsku.

TIP: Bez problémů lze sjednat pojištění online, čímž můžete ještě výrazně ušetřit. Tímto způsobem a úhradou platební kartou ho můžete sjednat doslova na poslední chvíli.

Posted in Pojištění by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.