Jaké cestovní pojištění si vybrat

Vybírat můžeme několika způsoby. Nejprve si ujasněme, za jakým účelem do zahraničí cestujeme. Důležité je to už z důvodu, že pojišťovny rozlišují mezi tím, zda jedete na rekreační dovolenou nebo pracovní cestu a podobně. Důležitější je to však z pohledu toho, jak své cestovní pojištění srovnání cen složíte do balíčku, který bude co nejlevnější a přitom vás dokonale ochrání.

Nejdůležitější složkou cestovního pojištění je krytí léčebných výloh. To bývá omezeno limitem několik set tisíc korun až několik milionů. Tady problém asi nenastane, protože jen v opravdu extrémních případech by mohla být tato částka překročena. Důležitější je, proti čemu se budete chránit, protože pokud se vám úraz stane při činnosti, která je výslovně v pojistné smlouvě zmíněna jako nepojištěná, máte prostě smůlu. To se týká hlavně sportovních a podobných rizikových aktivit. Naštěstí je vše ve vašich rukou, protože si můžete zvolit pojistku přesně na míru.

Na ceně se výrazně podepisuje také doba, po kterou budeme cestovat. Zvolme vždy čas pobytu včetně cestování zpět do vlasti, ale to je, řekl bych, samozřejmé. Pokud ale cestujeme častěji, můžeme popřemýšlet o pořízení celoročně platné cestovní pojistky, která ve výsledku vyjde výrazně levněji, než mnoho samostatných. Omezena bývá pouze maximální doba jednoho pobytu v zahraničí, nikoliv počet takových cest.

Podle toho, kam máme namířeno, pojišťovny většinou rozlišují mezi pojištěním pro Evropu, Svět bez USA (Kanady, Nového Zélandu) a Svět. Pouhá Evropa je samozřejmě mnohem levnější, než celý svět, ale tady nejde o výběr, ale nutnost správného nastavení, protože pokud bychom byli pojištěni pouze pro oblast Evropy, pokud se nám stane něco v USA, tak máme smůlu.

TIP: Region Evropa bývá doplněn o různé další oblíbené destinace evropských turistů, například Turecko, Izrael, Tunisko, Egypt,…

Na cenu a míru ochrany cestovního pojištění mají vliv i dodatková připojištění, mezi která patří například připojištění:

-          úrazové

-          zavazadel

-          odpovědnosti

-          stornopoplatků

-          nevyužitých dnů dovolené

Posted in Povinné ručení by admin at Květen 20th, 2011.

Comments are closed.